Османи: Нон-пејперот од Франција треба да се анализира детално

Османи: Нон-пејперот од Франција треба да се анализира детално

Вицепремирот Бујар Османи смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за земјава, а она што било досега сработено, вели тој, не може да се негира.

Амбасадорот на САД во ЕУ му кажал на Трамп: „Зеленски ќе стори се за вас”

Амбасадорот на САД во ЕУ му кажал на Трамп: „Зеленски ќе стори се за вас”

Импичмент на претседателот на САД, Доналд Трамп, е се поверојатен откако викендов се обелоденија документи од сведоштво на службеник задолжен за надворешни работи во амбасадата на САД во Киев.

Груевски се огласи за веста дека ќе се жени по трет пат и тоа со Унгарка: Стотици и стотици работи се лаги

Груевски се огласи за веста дека ќе се жени по трет пат и тоа со Унгарка: Стотици и стотици работи се лаги

Екс премиерот Никола Груевски, кој е во бегство, се јави со нов фејсбук статус од Унгарија, во кој зборува за „лагите кои во последно време се зборувале за него“.

Успешна тринаесеттата Тепавска добротворна средба

Успешна тринаесеттата Тепавска добротворна средба

Синоќа во спортската сала на фудбалскиот клуб ''Илинден'' во Когарах се одржа тринаесеттата Тепавска добротворна средба.

Во Австралија почина Сергија Секулоски, познат активист во Македонската заедница

Во Австралија почина Сергија Секулоски, познат активист во Македонската заедница

По подолго боледување на 15 ноември прекрати да чука благородното срце на нашиот сонародник Сергија Секулоски, кој е роден е на 7.10.1933 година во село Волино, Охридско, Македонија, а се доселил во Грингила, Австралија на 17.9.1966 година.

Ѓорѓиевски: Дали Јовче Ременски уценувал лица со изнесените класифицирани информации кои ги чувал во сопствениот дом?

Ѓорѓиевски: Дали Јовче Ременски уценувал лица со изнесените класифицирани информации кои ги чувал во сопствениот дом?

СДСМ е синоним за криминал, а со Зоран Заев на власт, правото и правната држава не постојат. Рекетот, изнудите и корупцијата се модус операнди на Зоран Заев и сите негови функционери.

  • Османи: Нон-пејперот од Франција треба да се анализира детално
  • Амбасадорот на САД во ЕУ му кажал на Трамп: „Зеленски ќе стори се за вас”
  • Груевски се огласи за веста дека ќе се жени по трет пат и тоа со Унгарка: Стотици и стотици работи се лаги
  • Успешна тринаесеттата Тепавска добротворна средба
  • Во Австралија почина Сергија Секулоски, познат активист во Македонската заедница
  • Ѓорѓиевски: Дали Јовче Ременски уценувал лица со изнесените класифицирани информации кои ги чувал во сопствениот дом?
  • ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир за интереси за малите хидроцентрали
Scroll To Top