(ВИДЕО) Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски во „Само вистина“

(ВИДЕО) Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски во „Само вистина“

Вечерва во „Само вистина“ гости беа Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски.

Русија во јуни може да тестира вакцина за коронавирусот, а нов тест за антитела да добие до крајот на седмицата

Русија во јуни може да тестира вакцина за коронавирусот, а нов тест за антитела да добие до крајот на седмицата

Директорот на еден од најголемите руски истражувачки центир во вторникот на претседателот Владимир Путин во вторникот му рекол дека неговата лабораторија е подготвена од јуни да тестира на луѓе експериментална вакцина за новиот сој коронавирус SARS CoV-2.

Конечно добра вест: Австралијани откриле дека лек против вошки, во лабораторија го убива COVID-19!

Конечно добра вест: Австралијани откриле дека лек против вошки, во лабораторија го убива COVID-19!

Американската ТВ куќа MSN и уште дузина светски медиуми јавуваат за нова надеж на човештвото против корона вирусот. Одговорот лежи во Австралија, во Монаш Биомедицинскиот Институт и во лек против вошки!

Објавени детали за здравствената состојба на британскиот премиер

Објавени детали за здравствената состојба на британскиот премиер

Британскиот премиер, Борис Џонсон, ја мина ноќта во одделение за интензивна нега во лондонската болница „Свети Томас“ и неговата состојба е непроменета, јавија утрово британските медиуми.

Првпат од јануари наваму: Кина без смртен случај од корона за 24 часа

Првпат од јануари наваму: Кина без смртен случај од корона за 24 часа

Кина не пријави ниту смртен случај од коронавирус во последните 24 часа, првпат откако во јануари годинава почна да ги објавува дневните анализи.

Борис Џонсон на интензивна нега, Доминик Раб го презеде раководењето со британската влада

Борис Џонсон на интензивна нега, Доминик Раб го презеде раководењето со британската влада

Борис Џонсон е пренесен на интензивна нега откако се влошија неговите симптоми на корона вирус, само неколку часа откако Даунинг стрит инсистираше на тоа дека е во добар дух и ги контролира реакциите на владата на ескалациската криза.

Клиниката Жан Митрев врши тестирање за ковид-19 во домашни услови

Клиниката Жан Митрев врши тестирање за ковид-19 во домашни услови

Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените.

  • (ВИДЕО) Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски во „Само вистина“
  • Русија во јуни може да тестира вакцина за коронавирусот, а нов тест за антитела да добие до крајот на седмицата
  • Конечно добра вест: Австралијани откриле дека лек против вошки, во лабораторија го убива COVID-19!
  • Објавени детали за здравствената состојба на британскиот премиер
  • Првпат од јануари наваму: Кина без смртен случај од корона за 24 часа
  • Борис Џонсон на интензивна нега, Доминик Раб го презеде раководењето со британската влада
  • Клиниката Жан Митрев врши тестирање за ковид-19 во домашни услови
Scroll To Top