Полицијата ја набљудуваше Јанкулоска за да не го напушти Скопје, вели Спасовски

Полицијата ја набљудуваше Јанкулоска за да не го напушти Скопје, вели Спасовски

Полицијата ја набљудувала поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за не го напушти живелиштето, односно Скопје, бидејќи судот ѝ имал определено ваква мерка во еден од другите случаи кои се водат против нејзе, изјави министерот за вна

Мицкоски: Нема реформи со Кацарска како уставен судија

Мицкоски: Нема реформи со Кацарска како уставен судија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил пишува дека нема реформи со судијката Добрила Кацарска како уставен судија.

Екипаж на крузер во Грција заразен со коронавирус, 922 патници не смеат да го напуштат бродот

Екипаж на крузер во Грција заразен со коронавирус, 922 патници не смеат да го напуштат бродот

На крузерот „Мајн Шиф 6“ беше спроведено случајно тестирање на 150 од 666 члена на екипажот. Целиот заразен персонал е асимптоматски, пишува „Гардијан“.

ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари

ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна затворска казна. Видеото кое се појави на социјалните мрежи предизвика лавина од вулгарни и недолични к

Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“

Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“

По четири години судски процес напладне во Kривичниот суд во Скопје ќе биде изречена пресудата во случајот „Насилство во Центар“ каде е обвинет поранешениот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија

Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија

Советот за безбедност на Обединетите нации денеска ќе одржи итна вонредна седница поради ситуацијата во Нагорно Карабах и судирот помеѓу Азербејџан и Ерменија во овој регион.

(ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија

(ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија "Македонска алијанса"

ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија додели донација од 150 комплети учебници на македонски јазик за прво до петто одделение за нашите дечиња Македонци во Пустец Албанија.

  • Полицијата ја набљудуваше Јанкулоска за да не го напушти Скопје, вели Спасовски
  • Мицкоски: Нема реформи со Кацарска како уставен судија
  • Екипаж на крузер во Грција заразен со коронавирус, 922 патници не смеат да го напуштат бродот
  • ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари
  • Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“
  • Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија
  • (ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија
Scroll To Top