Заев: Али Ахмети се вртеше како „маченце“ околу Груевски

Заев: Али Ахмети се вртеше како „маченце“ околу Груевски

Во еден од најогнените говори за време на оваа кампања Зоран Заев вечерва од Чаир испрати пораки за многумина – од опозицијата, преку Али Ахмети, па сѐ до младите.

Во поплавите во Јапонија настрадаа 16 лица, а 20 се тешко повредени

Во поплавите во Јапонија настрадаа 16 лица, а 20 се тешко повредени

Најмалку 16 лица загинаа, а 20 се повредени и се во сериозна состојба во западниот дел на Јапонија каде обилните дождови предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето, јавија јапонските медиуми.

Канје Вест најави дека ќе се кандидира за претседател на САД, доби поддршка од Илон Маск

Канје Вест најави дека ќе се кандидира за претседател на САД, доби поддршка од Илон Маск

Американскиот рапер Канје Вест вчера објави на Твитер дека ќе се кандидира на претседателските избори во ноември и ќе го предизвика републиканецот Доналд Трамп и неговиот политички ривал, демократот Џо Бајден.

Ристовски: За мене тие се ДПНЕ, ДПМНЕ не го заслужиле бидејќи се велепредавници

Ристовски: За мене тие се ДПНЕ, ДПМНЕ не го заслужиле бидејќи се велепредавници

Д-р Љупчо Ристовски во интервју на ТВ24 вели дека здивени се ботовите на ДПНЕ по социјалните мрежи, на улица, посочувајќи пример дека имале закажан настан во Ченто по што дошла толпа од 30, 40 вмровци кои поставиле нивна иконографија.

Викиликс објави доказ дека Груевски платил на албански терористи!

Викиликс објави доказ дека Груевски платил на албански терористи!

Како што е објавено во документите на Викиликс, поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, постигнал договор во 2007 година со лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, кој е претставник на македонските Албанци.

(АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев

(АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ има забелешки за односот кон него на Сашо Мијалков, еден од осомничените во „Империја“ на СЈО, покрај бизнисменот Орце Камчев.

  • Ѓорѓи Спасов: Али Ахмети ли најде да зборува за Гоце Делчев - па тој 16 години еден збор не гукнал на Македонски
  • Заев: Али Ахмети се вртеше како „маченце“ околу Груевски
  • Во поплавите во Јапонија настрадаа 16 лица, а 20 се тешко повредени
  • Канје Вест најави дека ќе се кандидира за претседател на САД, доби поддршка од Илон Маск
  • Ристовски: За мене тие се ДПНЕ, ДПМНЕ не го заслужиле бидејќи се велепредавници
  • Викиликс објави доказ дека Груевски платил на албански терористи!
  • (АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев
Scroll To Top