Британија купува 340 милиони дози од вакцината против коронавирусот

Британија купува 340 милиони дози од вакцината против коронавирусот

Британската влада обезбеди вкупно 340 милиони дози вакцина против коронавирусот.

Таравари: СДСМ и ДУИ ќе направат влада, преговорите се театар

Таравари: СДСМ и ДУИ ќе направат влада, преговорите се театар

Таравари додаде дека соработката со Алтернатива на Африм Гаши е цврста и најави дека отсега разговараат за локалните избори.

Бил Гејтс: Јас давам пари за да спасувам животи, а тие ме обвинуваат дека заработувам пари со убивање

Бил Гејтс: Јас давам пари за да спасувам животи, а тие ме обвинуваат дека заработувам пари со убивање

Бил Гејтс, коосновач на Мајкрософт, милијардер и филантроп, даде 350 милиони долари за проекти за борба против коронавирусот и вели дека наредната година ќе го победиме вирусот.

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ги замрзна односите со кабинетот на претседателот на државата

И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина

И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина

Откако Русија ја регистрира првата вакцина во светот против „Ковид-19“, Светската здравствена организација соопшти дека сè уште не добила доволно податоци за да изврши проценка на новата вакцина.

Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита

Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита

Гневните и нажалени демонстранти во Бејрут ги читаа имињата на 171 човек кои минатата недела загинаа во експлозијата која се случи во локалното пристаниште и уништо голем дел од градот, повикувајќи на оставка на либанскиот претседател

Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!

Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!

Франција ќе го засили своето воено присуство во источниот Медитеран, објави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи ја Турција да престане со истражувањето на нафта и природен гас во спорните води што ги зголеми тензиите со Грција.

  • Британија купува 340 милиони дози од вакцината против коронавирусот
  • Таравари: СДСМ и ДУИ ќе направат влада, преговорите се театар
  • Бил Гејтс: Јас давам пари за да спасувам животи, а тие ме обвинуваат дека заработувам пари со убивање
  • ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски
  • И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина
  • Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита
  • Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!
Scroll To Top