(ВИДЕО) Огромни комарци забележани во Австралија - пренесуваат неизлечиви болести

(ВИДЕО) Огромни комарци забележани во Австралија - пренесуваат неизлечиви болести

Комарец со големина на монета од 20 центи (2.3 cm) е пронајден во задниот двор на Голд Коуст

Јавна расправа за законот за Јавно обвинителство, експертите со различно мислење

Јавна расправа за законот за Јавно обвинителство, експертите со различно мислење

Од противуставен и дилтантски до добар закон кој нуди професионално и независно јавно обвинителство кое ќе се справи со органнизираниот криминал и корупција.

Во МВР ќе „пресушат“ пасошите пред да стигне нова тура од Германија

Во МВР ќе „пресушат“ пасошите пред да стигне нова тура од Германија

Поради лоши планови и анализи во МВР фалат обрасци за лични документи, тврди новиот министер Наќе Чулев. Најлошо е со пасошите, недостасуваат и возачки дозволи кои ќе стигнат на крајот на месецот, а проблемот е решен само со личните карти.

Владата го усвои извештајот до УНЕСКО за Охрид

Владата го усвои извештајот до УНЕСКО за Охрид

Владата на денешната седница го усвои извештајот што треба да го прати до УНЕСКО и да ја убеди ова светска организација дека Охрид не треба да се впише во листата на светско наследство во опасност.

Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот

Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот

Очекувам конструктивна јавна расправа и очекувам законот за јавно обвинителство да се изгласа пред распуштање на Собранието, вели министерката за правда, Рената Дескоска за „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“.

„Ла верита“: Груевски и Заев си разменуваат услуги

„Ла верита“: Груевски и Заев си разменуваат услуги

Во третото продолжение од серијата написи за изборните измами на Зоран Заев за време на изборите во 2014 година, новинарот Ларис Кајсер од италијанскиот весник „Ла верита“ ги открива наводните контакти на тогашниот претседател на СДСМ со поранешните припад

Коронавирусот е опасен, брзо се менува

Коронавирусот е опасен, брзо се менува

Бројот на починати од коронавирусот во Кина се зголеми на 106 лица. Во истовреме се забележани 1.770 нови заразени, соопштија денеска кинеските власти.

  • (ВИДЕО) Огромни комарци забележани во Австралија - пренесуваат неизлечиви болести
  • Јавна расправа за законот за Јавно обвинителство, експертите со различно мислење
  • Во МВР ќе „пресушат“ пасошите пред да стигне нова тура од Германија
  • Владата го усвои извештајот до УНЕСКО за Охрид
  • Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот
  • „Ла верита“: Груевски и Заев си разменуваат услуги
  • Коронавирусот е опасен, брзо се менува
Scroll To Top