Ким Џонг Ун го покани Доналд Трамп да го посети Пјонгјанг

Ким Џонг Ун го покани Доналд Трамп да го посети Пјонгјанг

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун го повика американскиот претседател Доналд Трамп да го посети Пјонгјанг во писмо испратено во август, објави јужнокорејски весник, повикувајќи се на дипломатски извори, јави Гардијан.

Престанува мандатот на обвинителите на СЈО

Престанува мандатот на обвинителите на СЈО

Денеска Советот на јавните обвинители треба да расправа за статусот на десеттемина обвинители од СЈО, откако претходно републичкиот обвинител Љубомир Јовески ги презеде предметите од СЈО.

Подемот и падот на Катица Јанева

Подемот и падот на Катица Јанева

Од симбол и надеж за борба против криминалот и корупцијата, до осомничена и притворена во корупциски скандал. Вака започна и заврши четиригодишната кариера на Катица Јанева како шефица на Специјалното јавно обвинителство.

Јанушев бара кривична одговорност за Русковска, зашто дозволила Јанева да прати допис од притвор

Јанушев бара кривична одговорност за Русковска, зашто дозволила Јанева да прати допис од притвор

Во прилог на тоа, тој го цитира 178 став 5 од Законот за кривична постапка, каде се наведува дека:„Притвореникот може да се допишува со лица надвор од затворот со знаење и под надзор на органот што ја спроведува истражната постапка“.

Дескоска: Пропадна планот предметите на СЈО да немаат завршница

Дескоска: Пропадна планот предметите на СЈО да немаат завршница

Завршен е трансферот на случаите „Специјалците.“

Google се согласи да и плати на Франција речиси милијарда евра казна

Google се согласи да и плати на Франција речиси милијарда евра казна

Google се согласи да плати речиси милијарда евра на француските властги за да биде прекината истрагата за фискална измама , покрената пред четири години.

  • ВМРО-ДПМНЕ: По 2 години власт на Шилегов Скопје стана касапница на кучиња скитници и преплашени граѓани
  • Ким Џонг Ун го покани Доналд Трамп да го посети Пјонгјанг
  • Престанува мандатот на обвинителите на СЈО
  • Подемот и падот на Катица Јанева
  • Јанушев бара кривична одговорност за Русковска, зашто дозволила Јанева да прати допис од притвор
  • Дескоска: Пропадна планот предметите на СЈО да немаат завршница
  • Google се согласи да и плати на Франција речиси милијарда евра казна
Scroll To Top