Еве го текстот што го вознемири Груевски - Неред во Македонија: Тајниот план за создавање „прибежиште за валкани пари“

Еве го текстот што го вознемири Груевски - Неред во Македонија: Тајниот план за создавање „прибежиште за валкани пари“

Текст во OCCRP, проект за организиран криминал и корупција, е тој што го вознемири Никола Груевски, за што тој почувствува потреба со долг статус да се брани на Фејсбук.

Пет европски држави го осудија лансирањето на 13 балистички ракети од страна на Северна Кореја

Пет европски држави го осудија лансирањето на 13 балистички ракети од страна на Северна Кореја

Европските држави повторно го осудија лансирањето на 13 балистички ракети од страната на Северна Кореја од мај годинава, наведувајќи дека со тоа се кршат резолуциите на Советот за безбедност на Обединетите нации (ООН) и се нарушува меѓународната безбедност

Заев, Шекеринска и Димитров си заминаа од Самитот во Лондон без амбасадор во НАТО

Заев, Шекеринска и Димитров си заминаа од Самитот во Лондон без амбасадор во НАТО

Самитот на НАТО во Лондон заврши синоќа, а Македонија, иако седна на иста маса како 30. членка, се уште не назначи свој амбасадор во седиштето во Брисел.

Сослушување во Конгресот, Трамп ја злоупотребил функцијата

Сослушување во Конгресот, Трамп ја злоупотребил функцијата

Сослушувањето на четворица американски уставни експерти во Комитетот за правосудство на Претставничкиот дом на Конгресот заврши по осум часа со нивна поддршка на напорите на демократите за отповикување на претседателот Доналд Трамп.

Падна првата пресуда за „Рекет“: Кичеец осуден на три години затвор

Падна првата пресуда за „Рекет“: Кичеец осуден на три години затвор

Еден осуден од тројцата обвинети во предметот „Рекет“, во кој како оштетен се јавува бизнисменот Јордан Камчев.

(ВИДЕО) Георгиевски во бугарска емисија: Бугарските политичари во последно време се натпреваруваат кој ќе биде повеќе арогантен кон Македонија

(ВИДЕО) Георгиевски во бугарска емисија: Бугарските политичари во последно време се натпреваруваат кој ќе биде повеќе арогантен кон Македонија

Екс премиерот на Македонија и основач на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во интервју за бугарската телевизија Европа зборува за односите меѓу Скопје и Софија, за историјата и европските перспективи на Македонија.

Заев: Ова е истиориски момент, самитот на НАТО во Лондон се одржува со 30 земји членки

Заев: Ова е истиориски момент, самитот на НАТО во Лондон се одржува со 30 земји членки

Пристапниот протокол е сега потпишан од сите земји членки освен Шпанија, од технички причини поради предвремените избори во оваа земја.

  • Еве го текстот што го вознемири Груевски - Неред во Македонија: Тајниот план за создавање „прибежиште за валкани пари“
  • Пет европски држави го осудија лансирањето на 13 балистички ракети од страна на Северна Кореја
  • Заев, Шекеринска и Димитров си заминаа од Самитот во Лондон без амбасадор во НАТО
  • Сослушување во Конгресот, Трамп ја злоупотребил функцијата
  • Падна првата пресуда за „Рекет“: Кичеец осуден на три години затвор
  • (ВИДЕО) Георгиевски во бугарска емисија: Бугарските политичари во последно време се натпреваруваат кој ќе биде повеќе арогантен кон Македонија
  • Заев: Ова е истиориски момент, самитот на НАТО во Лондон се одржува со 30 земји членки
Scroll To Top