ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ги замрзна односите со кабинетот на претседателот на државата

И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина

И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина

Откако Русија ја регистрира првата вакцина во светот против „Ковид-19“, Светската здравствена организација соопшти дека сè уште не добила доволно податоци за да изврши проценка на новата вакцина.

Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита

Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита

Гневните и нажалени демонстранти во Бејрут ги читаа имињата на 171 човек кои минатата недела загинаа во експлозијата која се случи во локалното пристаниште и уништо голем дел од градот, повикувајќи на оставка на либанскиот претседател

Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!

Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!

Франција ќе го засили своето воено присуство во источниот Медитеран, објави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи ја Турција да престане со истражувањето на нафта и природен гас во спорните води што ги зголеми тензиите со Грција.

Џафери ја откажа конститутивната седница за денес

Џафери ја откажа конститутивната седница за денес

Во Собранието денеска нема да се одржи продолжението на конститутивната седница на новиот парламентарен состав што вчера ја најави претседавачот Талат Џафери.

Мандат за нова влада и конститутивна собраниска седница

Мандат за нова влада и конститутивна собраниска седница

Пендаровски денеска напладне ќе му го довери мандатот за состав на новата Влада на лидерот на СДСМ и пратеник во Собранието Зоран Заев, соопшти Кабинет на шефот на државата.

ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски

ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски

Во Сиднеј почина Борис Деспотовски, естраден уметник кој целиот свој живот го посвети на Македонската музика.

  • ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со шефот на државата Стево Пендаровски
  • И покрај критиките, за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина
  • Либанските власти се обидуваат да се спасат, луѓето сакаат да ја урнат целата политичка елита
  • Порака до „Султанот“ Ердоган: Макрон ја испраќа Француската Морнарица во Источниот Медитеран!
  • Џафери ја откажа конститутивната седница за денес
  • Мандат за нова влада и конститутивна собраниска седница
  • ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски
Scroll To Top