Ахмети: Заев лаже, сите знаат дека ме молеше и јас го направив премиер

Ахмети: Заев лаже, сите знаат дека ме молеше и јас го направив премиер

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, одново го подбра својот коалициски партнер во Владата, Зоран Заев, овој пат во Гостивар, каде што го обвини лидерот на СДСМ и експремиер дека лаже.

Шекеринска за снимката кај Боки-13: Зборувавме за Законот за јавно обвинителство

Шекеринска за снимката кај Боки-13: Зборувавме за Законот за јавно обвинителство

Во ниту еден момент не ја лажев јавноста. Се имам сретнато и со едниот и со другиот и со двајцата заедно. Но, јас немам никаква поврзаност со акциите на тие двајца за кои се соочија пред судот, рече Радмила Шекеринска.

Пронајден мртов изчезнатиот градоначалник на Сеул

Пронајден мртов изчезнатиот градоначалник на Сеул

Градоначалникот на јужнокорејската престолнина Сеул , Парк Вон-сун е пронајден мртов, јави јужнокорејската новинска агенција Јонхап, еден ден откако неговата ќерка објави дека е исчезнат.

Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд

Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд

Врховниот суд на САД донесе одлука дека обвинителите можат да добијат пристап до финансиските извештаи на Трамп, вклучително и даночните пријави, пренесува Би-Би-Си.

Мицкоски: За 30 месеци успеавме да турнеме ненародна власт, правата битка ја добивме, следи втората, одлучувачката и победникот е ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: За 30 месеци успеавме да турнеме ненародна власт, правата битка ја добивме, следи втората, одлучувачката и победникот е ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 јули, туку колку ќе биде победата.

(ВИДЕО) Нова „бомба“: Јанакиески прашува за Даљан во Охрид, Николоски одговара дека му договорен на Нефи за изборите

(ВИДЕО) Нова „бомба“: Јанакиески прашува за Даљан во Охрид, Николоски одговара дека му договорен на Нефи за изборите

На Јутјуб се појави нова снимка од разговор меѓу Миле Јанакиески и Александар Николоски од ВМРО ДПМНЕ.

Џорџ Флојд и кажал на полицијата „Не можам да дишам“ повеќе од 20 пати

Џорџ Флојд и кажал на полицијата „Не можам да дишам“ повеќе од 20 пати

Новообјавените записи од последните минути од животот на Афроамериканецот Џорџ Флојд, откриваат дека тој и кажал на полицијата „Не можам да дишам“ повеќе од 20 пати.

  • Ахмети: Заев лаже, сите знаат дека ме молеше и јас го направив премиер
  • Шекеринска за снимката кај Боки-13: Зборувавме за Законот за јавно обвинителство
  • Пронајден мртов изчезнатиот градоначалник на Сеул
  • Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
  • Мицкоски: За 30 месеци успеавме да турнеме ненародна власт, правата битка ја добивме, следи втората, одлучувачката и победникот е ВМРО-ДПМНЕ
  • (ВИДЕО) Нова „бомба“: Јанакиески прашува за Даљан во Охрид, Николоски одговара дека му договорен на Нефи за изборите
  • Џорџ Флојд и кажал на полицијата „Не можам да дишам“ повеќе од 20 пати
Scroll To Top