Аушвиц 75 години потоа: Да не се повтори

Аушвиц 75 години потоа: Да не се повтори

Полска ја одбележува 75-годишнината од затворањето на нацистичкиот концентрационен логор Аушвиц во кој беа убиени повеќе од милион луѓе од 1940 до 1945 година.

За Манчевски вработувањата се потреба, за Стаменковска се легален поткуп

За Манчевски вработувањата се потреба, за Стаменковска се легален поткуп

Годишен план и потреби на институциите, вака министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски ги образложи тековните вработувања во јавниот сектор.

Каков јавен обвинител сака Мицковски – независен или послушен?

Каков јавен обвинител сака Мицковски – независен или послушен?

Покрај другото, независно обвинителство значи и продолжување на предметите и процесите креирани во СЈО во кои кривично се гонат актуелни и поранешни функционери на ВМРО ДПМНЕ.

Директорот на СЗО на пат кон Пекинг поради коронавирусот

Директорот на СЗО на пат кон Пекинг поради коронавирусот

Кинеските власти соопштија дека 2.051 лица се заразени со коронавирус, додека 56 починале.

Три ракети ја погодија амбасадата на САД во Багдад, жестока осуда од амбасадорот

Три ракети ја погодија амбасадата на САД во Багдад, жестока осуда од амбасадорот

Три ракети паднале во неделата врз американската амбасада во Багдад, јавија извори од ирачките безбедносни служби, а амбасадорот Метју Телер упати остра осуда на гранатирањето на дипломатскиот комплекс.

Коронавирусот зема „замав“ во светот, надлежните кај нас велат простор  за паника

Коронавирусот зема „замав“ во светот, надлежните кај нас велат простор за паника

Минатиот месец, докторите забележаа нов тип на вирусна пневмонија со симптоми на треска, кашлање и тешкотии во дишењето кај вработените и посетителите на пазарот за морска храна во предградието на градот Вухан во Кина.

Апасиев: Како бе вака, стално за Заев „нема докази“?

Апасиев: Како бе вака, стално за Заев „нема докази“?

Фејсбук статус на лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

  • Аушвиц 75 години потоа: Да не се повтори
  • За Манчевски вработувањата се потреба, за Стаменковска се легален поткуп
  • Каков јавен обвинител сака Мицковски – независен или послушен?
  • Директорот на СЗО на пат кон Пекинг поради коронавирусот
  • Три ракети ја погодија амбасадата на САД во Багдад, жестока осуда од амбасадорот
  • Коронавирусот зема „замав“ во светот, надлежните кај нас велат простор  за паника
  • Апасиев: Како бе вака, стално за Заев „нема докази“?
Scroll To Top