ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари

ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна затворска казна. Видеото кое се појави на социјалните мрежи предизвика лавина од вулгарни и недолични к

Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“

Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“

По четири години судски процес напладне во Kривичниот суд во Скопје ќе биде изречена пресудата во случајот „Насилство во Центар“ каде е обвинет поранешениот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија

Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија

Советот за безбедност на Обединетите нации денеска ќе одржи итна вонредна седница поради ситуацијата во Нагорно Карабах и судирот помеѓу Азербејџан и Ерменија во овој регион.

(ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија

(ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија "Македонска алијанса"

ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија додели донација од 150 комплети учебници на македонски јазик за прво до петто одделение за нашите дечиња Македонци во Пустец Албанија.

Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка

Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка

Микакос на издржа на предизвиците во битката со Коронавирус пандемијата

СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“

СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“

На јубилејот присуствуваше и претседателот Стево Пендаровски, г.г. Стефан и други високи функцинери, како и црковни претставници, но овој „пропуст“ го забележа актерот Тони Михајловски, кој порача – гниди кукавички и предавнички.

  • ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИДРИЗОВО: Видеото ги вжешти социјалните мрежи со недолични коментари
  • Денеска пресуда за екс министерот Миле Јанакиески за случајот „Насилство во Центар“
  • Азербејџан прогласи делумна мобилизација по судирот со Ерменија
  • (ВИДЕО) Соработката на ИНТЕГРА со партијата на Македонците во Албанија
  • Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка
  • Љубчо Георгиевски се огласи за најавите на Артан Груби: Прво на попис, па потоа ќе видиме кој што треба да добие
  • СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“
Scroll To Top