ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис

Продолжува препукувањето меѓу власта и опозицијата за предлог-законот за попис на населението.

Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!

Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!

Груевски ги отфрла тврдењата на премиерот Заев.

Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие

Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие

Научници успеаја да создадат подводен звук кој е толку силен што речиси веднаш предизвикува вриење на водата и испарување.

По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата

По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата

Живеејќи под постојан стрес и притисок врз неговиот дух, современиот човек, тешко и безуспешно го определува своето место во новата епоха.

Растат тензиите во Албанија, можно е Мета да го распушти Парламентот

Растат тензиите во Албанија, можно е Мета да го распушти Парламентот

Наместо во насока на смирување, однесувањето на албанските лидери води кон зголемување на политичките тензии во земјата.

(ВИДЕО) Америка испраќа разурнувач, објавија снимка која наводно докажува дека Иран ги нападнал танкерите

(ВИДЕО) Америка испраќа разурнувач, објавија снимка која наводно докажува дека Иран ги нападнал танкерите

Американската војска објави снимка на која, според Американците, се гледа како ирански брод отстранува неексплодирана мина од јапонскиот танкер Кокука курејџес, еден од двата танкери кои беа нападнати во Оманскиот Залив.

Терористот од Нов Зеланд на суд им се смеел на семејствата на жртвите

Терористот од Нов Зеланд на суд им се смеел на семејствата на жртвите

Австралиецот Брентон Тарант, одговорен за смртта на 51 човек во терористичкиот напад врз џамиите во новозеландски Крајстчрч, се појави на суд во Оукленд и се изјасни дека не се чувствува виновен за ниедна од 92 точки од обвинението.

  • ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис
  • Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!
  • Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие
  • По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата
  • Растат тензиите во Албанија, можно е Мета да го распушти Парламентот
  • (ВИДЕО) Америка испраќа разурнувач, објавија снимка која наводно докажува дека Иран ги нападнал танкерите
  • Терористот од Нов Зеланд на суд им се смеел на семејствата на жртвите
Scroll To Top