Инспектори биле спречени да влезат во објект на Боемска, внатре бил Мицкоски?

Инспектори биле спречени да влезат во објект на Боемска, внатре бил Мицкоски?

Христијан Мицкоски бил во затворен дел на угостителски објект на улицата Боемска во Дебар Маало, во време кога инспектори на Пазарната инспекција биле спречени да извршат контрола, објавија дел од медиумите

Зоран Милески Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

Зоран Милески Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

Првообвинетиот во судскиот процес „Рекет“, Бојан Јовановски речиси еден час пред судскиот совет, а во отсуство на обвинителката Вилма Русковска ги кажува своите завршни зборови на обвинението за перење пари и рекет врз бизнисменот Јордан Камчев.

Резултати од нова аутопсија: Флојд починал од застој на срцето, а бил заразен и со коронавирус

Резултати од нова аутопсија: Флојд починал од застој на срцето, а бил заразен и со коронавирус

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од застој на срцето, стои во заклучокот на патологот на округот Хенепин после завршната аутопсија спроведена над телото на Афроамериканецот.

Фрчкоска: Јанева била исплашена и многу вознемирена

Фрчкоска: Јанева била исплашена и многу вознемирена

Ирена Фрчкоска, вели дека поранешната шефица на СЈО денеска била спроведена со полиција да присуствува на „работен“ состанок во Државниот завод за ревизија, без претходно да прими уредна покана или со претходна најава.

Полицијата чека налог за снимките од меаната каде наводно седел Мицкоски

Полицијата чека налог за снимките од меаната каде наводно седел Мицкоски

Припадници на Единицата за брзо распоредување вечерва ја чуваат кафеаната на боемската улица во центарот на Скопје, во очекување на налог од Јавен обвинител за одземање на видео снимките.

Обвиненија и за тројцата други полицајци поврзани со смртта на Флојд

Обвиненија и за тројцата други полицајци поврзани со смртта на Флојд

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен

Г7 прекинува со наплатата на долгот од најсиромашните земји

Г7 прекинува со наплатата на долгот од најсиромашните земји

Во Г7 членуваат Германија, Канада, САД, Франција, Италија, Јапонија и Велика Британија.

  • Инспектори биле спречени да влезат во објект на Боемска, внатре бил Мицкоски?
  • Зоран Милески Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев
  • Резултати од нова аутопсија: Флојд починал од застој на срцето, а бил заразен и со коронавирус
  • Фрчкоска: Јанева била исплашена и многу вознемирена
  • Полицијата чека налог за снимките од меаната каде наводно седел Мицкоски
  • Обвиненија и за тројцата други полицајци поврзани со смртта на Флојд
  • Г7 прекинува со наплатата на долгот од најсиромашните земји
Scroll To Top