Од 1 јануари гасот од „Турски поток“ ќе потече кон Македонија и Грција

Од 1 јануари гасот од „Турски поток“ ќе потече кон Македонија и Грција

Бугарската страна е подготвена од почетокот на следната година од гасоводот „Турски тек“ да обезбеди транзитни испораки на гас за Грција и Македонија.

(ВИДЕО) Симон Трпчески посвети концерт на беломорските Македонци

(ВИДЕО) Симон Трпчески посвети концерт на беломорските Македонци

Маестро Симон Трпчески деновиве настапи на гала концерт заедно со Националниот оркестар на Узбекистан во главниот град Ташкент.

„Лидер“ открива скандал: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра, заедно со Руси!

„Лидер“ открива скандал: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра, заедно со Руси!

Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата освен што е оштетена „Топлификација“, оштетен е и државниот буџет – покажува истражувањето на „Економски Лидер“.

Албанските партии ги „рушат“ препораките за Законот за јазици на правните експерти од Советот на Европа

Албанските партии ги „рушат“ препораките за Законот за јазици на правните експерти од Советот на Европа

Венецијанската комисија не требало да се повикува на употребата на јазикот на малцинствата во Европската Унија, порачуваат од албанскиот политички блок.

„Блиц“: Дали Србија навистина е трета по број на тенкови во Европа

„Блиц“: Дали Србија навистина е трета по број на тенкови во Европа

Колку тенкови има Србија е воена тајна, но судејќи според мапата што кружи на социјалните мрежи, Србија по Русија и Грција има најмногу тенкови во Европа, објави „Блиц“.

  • Од 1 јануари гасот од „Турски поток“ ќе потече кон Македонија и Грција
  • (ВИДЕО) Симон Трпчески посвети концерт на беломорските Македонци
  • „Лидер“ открива скандал: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра, заедно со Руси!
  • Соопштение за Албанскиот екстремизам на вицепремиерот во владата на СДСМ
  • ВМРО-ДПМНЕ: „Рекет“ е режирана претстава во која Русковска треба да го заштити аболицираниот криминалец Заев
  • Албанските партии ги „рушат“ препораките за Законот за јазици на правните експерти од Советот на Европа
  • „Блиц“: Дали Србија навистина е трета по број на тенкови во Европа
Scroll To Top