Јанева кај Рускоска отиде со адвокат, како сведок или како осомничена?

Јанева кај Рускоска отиде со адвокат, како сведок или како осомничена?

Катица Јанева, шефицата на Специјалното јавно обвинителство, денеска на распитот кај обвинителката од организиран криминал Вилма Рускоска влезе со адвокат.

Јошевска: Не може Јанева да ја „брани“ адвокат кој застапува обвинет од СЈО

Јошевска: Не може Јанева да ја „брани“ адвокат кој застапува обвинет од СЈО

Според Јошевка, Јанева мора да ја брани друг адвокат.

Стоилковски: Дали стравот кај Костадинов е дознавањето за неговиот неморален карактер?

Стоилковски: Дали стравот кај Костадинов е дознавањето за неговиот неморален карактер?

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов, изјави Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Амзоски: На Боки 13 не му плативме 261.853 евра

Амзоски: На Боки 13 не му плативме 261.853 евра

Адријан Амзоски и фирмата „Дрим Билдинг“ од Струга демантира дека на Бојан Јовановски – Боки 13 му платил 261.853 евра за да специјалната обвинителка Катица Јанева му го повлече обвинението, соопшти Амзоски.

НАСА: На Гренланд има доволно мраз нивото на морето да го крене за 7,5 метри

НАСА: На Гренланд има доволно мраз нивото на морето да го крене за 7,5 метри

Педесет години по слетувањето на Месечината американската вселенска агенција НАСА сѐ повеќе го врти својот фокус.

Америка ја предупреди Атина дека помагањето на ирански танкер може да има последици

Америка ја предупреди Атина дека помагањето на ирански танкер може да има последици

Еден американски официјален претставник изјави дека танкерот со нафта ѝ помага на Исламската револуционерна гарда, која САД ја означија како терористичка организација.

Шпигел: Осомничената хеpоина на Шарената револуција

Шпигел: Осомничената хеpоина на Шарената револуција

Таа се сметаше за симбол во бopбата против кopупцијата, сега се чини дека самата истpaжителка Катица Јанева е вмешана во случај на уцна и pekeт. Тоа е причината поради која афeрата силно ја погоди балканската држава.

  • Јанева кај Рускоска отиде со адвокат, како сведок или како осомничена?
  • Јошевска: Не може Јанева да ја „брани“ адвокат кој застапува обвинет од СЈО
  • Стоилковски: Дали стравот кај Костадинов е дознавањето за неговиот неморален карактер?
  • Амзоски: На Боки 13 не му плативме 261.853 евра
  • НАСА: На Гренланд има доволно мраз нивото на морето да го крене за 7,5 метри
  • Америка ја предупреди Атина дека помагањето на ирански танкер може да има последици
  • Шпигел: Осомничената хеpоина на Шарената револуција
Scroll To Top