Чадиковски до Мицкоски: Свесни ли сте дека освоивте најмалку гласови од кога учествувате на избори

Чадиковски до Мицкоски: Свесни ли сте дека освоивте најмалку гласови од кога учествувате на избори

Во синоќешното интервју на 24 Вести, уредникот во оваа телевизија и Претседател на ЗНМ, Младен Чадиковски беше прилично упорен во своите настојувања да добие одговор од лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Заев: Антикорупциска ги кажа одлуките, испраќам наредба до сите да се повлечат од работните места

Заев: Антикорупциска ги кажа одлуките, испраќам наредба до сите да се повлечат од работните места

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на вечерашната трибина во центарот на Прилеп повика на политичка и професионална одговорност од секој што направил непотизам и го ускратил правото на граѓаните.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека Силјановска е апсолутен победник.

(ВИДЕО) Какви тајни крие оклопниот воз на Ким Џонг Ун

(ВИДЕО) Какви тајни крие оклопниот воз на Ким Џонг Ун

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патување во други земји. Возот го наследи од својот татко, кој со истиот воз некогаш патуваше во Кина и Виетнам.

Пендаровски преку Груевски ги мотивира граѓаните да излезат на гласање

Пендаровски преку Груевски ги мотивира граѓаните да излезат на гласање

Стево Пендаровски се обидува да ги убеди граѓаните на Република Северна Македонија да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се врати и е ген во многу Македонци!

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се врати и е ген во многу Македонци!

Потпретседателот на опозицијата, Владо Мисалјовски, во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа, се заблагодари на сите луѓе кои го дале својо глас за ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг на претседателските избори.

Реисот Реџепи: Судијката не ја жалам, нека почине, а со Владата веќе не сме на иста страна

Реисот Реџепи: Судијката не ја жалам, нека почине, а со Владата веќе не сме на иста страна

Во своето синоќешно обраќање сѐ уште актуелниот поглавар на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи за судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, смета дека е одлука против него, и се послужи со, во најмал случај, скандалозна изјава,

  • Чадиковски до Мицкоски: Свесни ли сте дека освоивте најмалку гласови од кога учествувате на избори
  • Заев: Антикорупциска ги кажа одлуките, испраќам наредба до сите да се повлечат од работните места
  • Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори
  • (ВИДЕО) Какви тајни крие оклопниот воз на Ким Џонг Ун
  • Пендаровски преку Груевски ги мотивира граѓаните да излезат на гласање
  • Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се врати и е ген во многу Македонци!
  • Реисот Реџепи: Судијката не ја жалам, нека почине, а со Владата веќе не сме на иста страна
Scroll To Top