(ВИДЕО) Поплава во Белград - патниците потопени во градски автобуси , автомобилите пловат

(ВИДЕО) Поплава во Белград - патниците потопени во градски автобуси , автомобилите пловат

По улиците на Белград попладнево пловеа автомобилите по силното невреме со дожд и град што го зафати главниот српски град и околината.

Новите канти за рециклирање во Аделаид ќе бидат транспарентни

Новите канти за рециклирање во Аделаид ќе бидат транспарентни

Австралискa општина предложи кантите за ревиклирање да бидат транспарентни, со цел да ги натераат жителите да се чувствуваат непријатно.

САД потврди дека Иран имаат соборено шпионски дрон вреден 220 милиони долари

САД потврди дека Иран имаат соборено шпионски дрон вреден 220 милиони долари

Иран тврди дека RQ-4 Глобал Хок бил во нивниот воздушен простор.

Опозицијата бара оставки, власта нуди само реконструкција

Опозицијата бара оставки, власта нуди само реконструкција

Опозицијата вчера бараше оставки од премиерот Зоран Заев, вицепремиерите Радмила Шекеринска и Бујар Османи, како и од шефот на дипломатијата Никола Димитров, како реакција на заклучокот на европските министри со кој одлуката за почеток на преговорите.

Премиерот на 60 годишнината на трите технички факултети во Скопје

Премиерот на 60 годишнината на трите технички факултети во Скопје

Зоран Заев вчера присуствуваше и имаше свое обраќање на одбележувањето на 60 годишнината од основањето на Машинскиот факултет, Факултетот за електротехника и информациони технологии и технолошко-металуршкиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методи“.

Кинескиот претседател Џинпинг во Северна Кореја

Кинескиот претседател Џинпинг во Северна Кореја

Кинескиот претседател Си Џинпинг е во дводневна посета на Северна Кореја што е прв негов престој во таа таа земја од 2005 година.

  • (ВИДЕО) Поплава во Белград - патниците потопени во градски автобуси , автомобилите пловат
  • Новите канти за рециклирање во Аделаид ќе бидат транспарентни
  • САД потврди дека Иран имаат соборено шпионски дрон вреден 220 милиони долари
  • Љупчо Ристовски: Ги повикувам сите Македонци по крв, по род и по самосвест да започнат со следново
  • Опозицијата бара оставки, власта нуди само реконструкција
  • Премиерот на 60 годишнината на трите технички факултети во Скопје
  • Кинескиот претседател Џинпинг во Северна Кореја
Scroll To Top