Боки 13 му ја утепа кариерата на Јовче Ременски - СУСПЕНДИРАН Е

Боки 13 му ја утепа кариерата на Јовче Ременски - СУСПЕНДИРАН Е

Фросина Ременски е под истрага за рекети кои со неа и други ги правела невладината организација Меѓународен Сојуз на Боки 13.

Меморандум на Франција: Никаков датум за преговори

Меморандум на Франција: Никаков датум за преговори

Синоќа во последен обид да го убеди Макрон да дозволи почеток на преговори, беше германската канцеларка Ангела Меркел.

Кабинетот на премиерот во Канбера по грешка им испратил доверлив документ на новинарите

Кабинетот на премиерот во Канбера по грешка им испратил доверлив документ на новинарите

Кабинетот на премиерот на Австралија погрешно испратил доверливи теми на разговори до медиумите во обид да ги подготви пратениците за продолжување на работата на парламентот.

Јанева е во постабилна состојба, утре се враќа во Шутка

Јанева е во постабилна состојба, утре се враќа во Шутка

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и утре најверојатно ќе биде префрлена во затворот во Шуто Оризари каде ја издржува мерката притвор, која и беше одредена како осомничена во предметот „Рекет“.

Заев денеска ќе ги „храбри“ историчарите

Заев денеска ќе ги „храбри“ историчарите

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска ќе се состане со македонските историчари од мешовитиот комитет на експерти кој треба да најдат заеднички јазик со бугарската страна согласно договорот за добрососедство со Бугарија.

Мартинијан победи на Макфест

Мартинијан победи на Макфест

„Сто пати на ден“ е насловот на победничката макфестовска композиција во изведба на Мартинијан Кириловски.

(ФОТОГРАФИИ) Битолски бал во Шелдон Ресепшн 2019

(ФОТОГРАФИИ) Битолски бал во Шелдон Ресепшн 2019

Уште еден успешен настан во Шелдон Ресепшн

  • Боки 13 му ја утепа кариерата на Јовче Ременски - СУСПЕНДИРАН Е
  • Меморандум на Франција: Никаков датум за преговори
  • Кабинетот на премиерот во Канбера по грешка им испратил доверлив документ на новинарите
  • Јанева е во постабилна состојба, утре се враќа во Шутка
  • Заев денеска ќе ги „храбри“ историчарите
  • Мартинијан победи на Макфест
  • (ФОТОГРАФИИ) Битолски бал во Шелдон Ресепшн 2019
Scroll To Top