(ВИДЕО) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото

(ВИДЕО) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото

Со зборовите од Крушевскиот манифест: „Ура! За ‘Афтономна Македонија’!“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од струшкото село Ташмаруништа на граѓаните им го честита Денот на Републиката.

Пендаровски: Нашата битка денес е да обезбедиме достоинствен живот на граѓаните во нашата земја, а не надвор од неа

Пендаровски: Нашата битка денес е да обезбедиме достоинствен живот на граѓаните во нашата земја, а не надвор од неа

Претседателот Стево Пендаровски се обрати од меморијалниот центар на АСНОМ во Пелинце по повод Денот на Републиката 2. Август – Илинден.

Мелбурн прогласи состојба на катастрофа порад КОВИД-19 и воведе шестнеделен ноќен полициски час

Мелбурн прогласи состојба на катастрофа порад КОВИД-19 и воведе шестнеделен ноќен полициски час

Втората најнаселена австралиска сојузна држава Викторија прогласи состојба на катастрофа и воведе ноќен полициски час во Мелбурн како дел од најстрогите рестриктивни мерки досега во обид да го сопре ширењето на коронавирусот.

Илјадници пожари ја пустошат Амазонија

Илјадници пожари ја пустошат Амазонија

Бразилската агенција за вселенски истражувања Инпе забележала 6.803 пожари во Амазон минатиот месец.

(ВИДЕО) Се урна мал авион преполн со кокаин

(ВИДЕО) Се урна мал авион преполн со кокаин

Мал авион преполн со дрога се урна веднаш по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, јавува Би-Би-Си.

Австралија ја заостри борбата против Facebook и Google

Австралија ја заостри борбата против Facebook и Google

Австралискиот министер за финансии истакна дека борбата против компаниите како „Фејсбук“ е голема работа, но и дека тие се подготвени за битка.

  • ВМРО-ДПМНЕ: Комисија за заразни болести е под диктат на Заев
  • (ВИДЕО) Mицкоски го честита Илинден и се извини за грешките на ВМРО-ДПМНЕ од минатото
  • Пендаровски: Нашата битка денес е да обезбедиме достоинствен живот на граѓаните во нашата земја, а не надвор од неа
  • Мелбурн прогласи состојба на катастрофа порад КОВИД-19 и воведе шестнеделен ноќен полициски час
  • Илјадници пожари ја пустошат Амазонија
  • (ВИДЕО) Се урна мал авион преполн со кокаин
  • Австралија ја заостри борбата против Facebook и Google
Scroll To Top