Пожарот во Австралија го уништи имотот на познат актер

Пожарот во Австралија го уништи имотот на познат актер

Холивудскиот актер Расел Кроу (55) објави на социјалните медиуми дека пожар го уништил неговиот имот во Австралија.

Путин се надева дека Трамп ќе присуствува на Денот на победата во Москва

Путин се надева дека Трамп ќе присуствува на Денот на победата во Москва

Тој изјави дека не планира да се сретне со Трамп пред предложениот датум.

Мицотакис го „провоцираше“ гостинот Заев со новото лого, но тој бил задоволен од средбата

Мицотакис го „провоцираше“ гостинот Заев со новото лого, но тој бил задоволен од средбата

Премиерот Зоран Заев по вчерашната средба со Киријакос Мицотакис на Самитот во Солун рече дека го информирал шефот на грчката Влада за напредокот во спроведувањето на Договорот од Преспa/

(ВИДЕО) Човек на СДСМ го нападна поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васко Наумовски во Битола

(ВИДЕО) Човек на СДСМ го нападна поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васко Наумовски во Битола

Полициска репресија, или партиската полиција на СДСМ се пресметува со неистомислениците во Битола

Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Милошоски: СЈО и власта на СДСМ ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со истрагите

Милошоски: СЈО и власта на СДСМ ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со истрагите

Милошпски истакнува дека СЈО и СДСМ вршеле притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

ПОМПЕО ПРЕДУПРЕДУВА: Исламската држава е опасна и надвор од Ирак и Сирија

ПОМПЕО ПРЕДУПРЕДУВА: Исламската држава е опасна и надвор од Ирак и Сирија

Зборувајќи на отворањето на состанокот во Вашингтон со министрите за надворешни работи од земјите од меѓународната коалиција кои се борат против ИД, Помпео, исто така, укажа на растечката загриженост поради заканата од оваа терористичка организација.

  • Пожарот во Австралија го уништи имотот на познат актер
  • Путин се надева дека Трамп ќе присуствува на Денот на победата во Москва
  • Мицотакис го „провоцираше“ гостинот Заев со новото лого, но тој бил задоволен од средбата
  • (ВИДЕО) Човек на СДСМ го нападна поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васко Наумовски во Битола
  • Заев го чека пораз и одговорност за криминалот
  • Милошоски: СЈО и власта на СДСМ ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со истрагите
  • ПОМПЕО ПРЕДУПРЕДУВА: Исламската држава е опасна и надвор од Ирак и Сирија
Scroll To Top