Моќен говор на Д-р Љупчо Ристовски од Аеродром

Моќен говор на Д-р Љупчо Ристовски од Аеродром

ИНТЕГРА одржаа митинг во населбата Аеродром во Скопје.

Лидерот на Интегра, Ристовски во Гостивар: ДПНЕ и СДС владееа со лаги и фатаморгана, време е да ги испратиме во историјата

Лидерот на Интегра, Ристовски во Гостивар: ДПНЕ и СДС владееа со лаги и фатаморгана, време е да ги испратиме во историјата

Интегра, Македонска конзервативна партија попладнево во Гостивар на собир ја презентираше својата изборна програма, како и кандидатите за пратеници во шестата изборна единица.

(ВИДЕО) Три децении крадат, подмитуваат и рекетираат за да се одржат на власт

(ВИДЕО) Три децении крадат, подмитуваат и рекетираат за да се одржат на власт

Партијата левица го објави вториот официјален предизборен спот.

Меркел: На земјите од Западен Балкан да им се даде јасна перспектива за членство во ЕУ

Меркел: На земјите од Западен Балкан да им се даде јасна перспектива за членство во ЕУ

Меркел во Европскиот парламент ја образоложила програмата на германското претседателство на ЕУ и истакнала дека треба да се "стреми кон напредок за земјите од Западен Балкан на кои треба да им се даде перспектива за влез во членството".

Ахмети: На Заев и на Мицкоски им се тресат нозете од премиер Албанец

Ахмети: На Заев и на Мицкоски им се тресат нозете од премиер Албанец

Секое ново поглавје бара нова енергија, порача од Струга лидерот на ДУИ Али Ахмети и додаде дека веќе успешно е затворено едно поглавје за Албанците, но и за државата.

Димитров: Жалиме што законот за антидискриминација не е во сила, новото Собрание пак ќе го донесе

Димитров: Жалиме што законот за антидискриминација не е во сила, новото Собрание пак ќе го донесе

Законот за заштита од дискриминација ќе биде повторно изгласан веднаш по формирањето на новиот парламент, рече денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров на прашање како ги коментира критиките што се дозволи законот „да падне“ на Уставен суд.

ИЈЗ: Намалување на бројот на новозаболени и починати, зголемување на бројот на оздравени

ИЈЗ: Намалување на бројот на новозаболени и починати, зголемување на бројот на оздравени

Министерството за здравство информира дека неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати.

  • Моќен говор на Д-р Љупчо Ристовски од Аеродром
  • Лидерот на Интегра, Ристовски во Гостивар: ДПНЕ и СДС владееа со лаги и фатаморгана, време е да ги испратиме во историјата
  • (ВИДЕО) Три децении крадат, подмитуваат и рекетираат за да се одржат на власт
  • Меркел: На земјите од Западен Балкан да им се даде јасна перспектива за членство во ЕУ
  • Ахмети: На Заев и на Мицкоски им се тресат нозете од премиер Албанец
  • Димитров: Жалиме што законот за антидискриминација не е во сила, новото Собрание пак ќе го донесе
  • ИЈЗ: Намалување на бројот на новозаболени и починати, зголемување на бројот на оздравени
Scroll To Top