(ФОТО) Носталгична средба на „Миле Паника“ и „Тошо Малерот“ во Скопје

(ФОТО) Носталгична средба на „Миле Паника“ и „Тошо Малерот“ во Скопје

Васко Тодоров, познат како Тошо Малерот, пред неколку дена се врати Австралија

Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи

Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи

Само специјалниот обвинител може да ги потпишува актите во СЈО, па така ова обвинителство не може да работи непречено доколку Катица Јанева како нејзин шеф е отсутна и не се знае каде е, објави СДК.

Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна

Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна

Иранските тајни служби открија ланец за шпионажа од 17 члена кој работел против земјата, според државните медиуми. Некои од агентите добија смртна казна, пренесе Ројтерс.

Зошто Путин толку го „сака“ Балканот?

Зошто Путин толку го „сака“ Балканот?

Од институтот „Карнеги“ велат дека Балканот е „средство на Москва за одвлекување на внимание од она што го прави Кремљ и средство за остварување влијание“ во големите европски институции.

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев е на чело на криминален октопод

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев е на чело на криминален октопод

Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев. Македонската граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот.

Гок: Ако Џонсон стане премиер, јас заминувам

Гок: Ако Џонсон стане премиер, јас заминувам

Британскиот министер за правда Дејвид Гок изјави дека в среда ќе поднесе оставка доколку Борис Џонсон победи на внатрепартиските избори во Конзервативната партија и стане нов премиер на Велика Британија.

  • (ФОТО) Носталгична средба на „Миле Паника“ и „Тошо Малерот“ во Скопје
  • Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи
  • Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна
  • Зошто Путин толку го „сака“ Балканот?
  • ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев е на чело на криминален октопод
  • СДСМ: Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски
  • Гок: Ако Џонсон стане премиер, јас заминувам
Scroll To Top