Tuesday, January 19, 2021

Најново

Трамп ќе го напушти Вашингтон пред инаугурацијата на Бајден, сака да лета со Претседателскиот авион

Трамп рекол дека не му се допаѓа идејата за последен пат да замине од Вашингтон како бивш претседател, летајќи со летало што не е...

Јасна Котеска: Мила Царовска да запре со штетните политики и да си даде оставка

Професорката Јасна Котеска преку Твитер побара оставка од министерката за образование Мила Царовска, порачувајќи и дека реформите кои ги најавува во оваа област се...

Безбедносни мерки во Вашингтон пред инаугурацијата на Бајден

Американските власти затвораат делови во центарот на Вашингтон поради загриженоста за насилство на протестите и митинзите во деновите пред инаугурацијата на новоизбраниот претседател на...

Ливерпул се засилува со соиграч на Несторовски

Познато е дека Вијналдум е на излезната врата од Ливерпул, и дека неговиот нов клуб треба да биде Барселона. Клоп долго време бараше замена, а...

Ќе го испитуваат потеклото на вирусот: Експертите на СЗО пристигнаа во Вухан

Тим на експерти од Светската здравствена организација (СЗО) пристигнаа во Вухан, градот што се смета дека е почетната точка од каде почна да се...

Русија во февруари ќе бара од ЕУ одобрение за нивната вакцина

Русија следниот месец ќе поднесе официјално барање за да добие одобрение од Европската унија за вакцината Спутник V, објави Кирил Дмитриев, шеф на рускиот...

Со судењето на Трамп ќе се брани демократијата во САД

Дури десетмина републикански конгресмени им се придружија на сите 222 демократски колеги во Претставничкиот дом при гласањето на импичментот, со кој Трамп е обвинет...

Дендиас бара и порталите во Македонија да го користат новото име

Властите во Грција бараат новото име да го користат сите институции, како и интернет сајтовите. Ова го истакна денеска грчкиот министер за надворешни работи Никос...

Арсовски: МВР е виновно што секој бандит со пиштол пука кај стигне

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат,...

Собраниската расправа за Законот за попис завршува утре – Опозицијата бара законот да се повлече

Не може да се има доверба во попис во кој клучните податоци ќе се добиваат од државни бази што не се ажурирани, потоа за...

Популарно