Адеми: Намалувањето на платите за наставниците е неприфатливо

Според Адеми, таквата мерка ќе влијае демотивирачки на наставниците и вработените во образовниот систем..

Министерот за образование, Арбер Адеми во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат се спротивстави на предлогот за намалување на платите на наставниците и администрацијата, што деновиве ја предложи лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top