Ахмети - Тимоние: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ без одложување да најдат решение за кризата!?

Фејсбук статус на Веле Митаноски..

Насловот е на новинската агенција МЕТА.
И како што напиша професорот Ѓорѓи Спасов, Zoti Али се однесува "као да ние одавде", "bara-bar", со амбасадорскиот кор во земјата - Македонија!?

 Ај што мисли дека е премногу паметен, туку се умислил дека сите ние другите, сме тотални будали, без зрнце интелигенција-во себе!

Zoti Али, ај, не прави не сите будали!!!

И двојазично: Zoti Ali, mos na bëj të gjithëve budallenje!!!


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top