Ахмети попладнево на одвоени средби со Заев и Мицкоски

Партиски извори од СДСМ брифираат дека попладнево се одржала средба меѓу лидерите на СДСМ и ДУИ, односно Зоран Заев и Али Ахмети..

Средбата поминала во конструктиувна атмосфера, а разговорите продолжуваат и наредните денови на различни нивоа.

Ахмети попладнево со Собранието имал средба и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Партиски извори потврдија дека состанокот траел еден час, а тема на разговорите била можноста од формиарање на нова владина коалиција.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top