Активни пожари на територијата на Македонија

Денес се појави нов пожар во струшкото село Богојци, додека пожарот во близина на манастирот Трескавец над Прилеп е ставен под контрола. Исто така под контрола е и пожарот кај тетовска Гургурница и во гостиварското село Балиндол..

Од Центарот за управување со кризи уште еднаш повторија дека е во сила забраната за движење по шумите.

МВР ќе ги санкционира сите лица кои ќе постапат спротивно на законските одредби и намерно ќе предизвикаат пожари.



Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top