Алфите и под дрво и под камен го бараат Диме Спасов - Предизвикал сообраќајка удирајќи повеќе возила на Албанци!

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва предизвикал тешка сообраќајна несреќа во Скопје и побегнал од местото на настанот, дознава Либертас од полициски извори..

– објави Либертас.

Според очевидци, Спасов најверојатно управувал со моторно возило во алкохолизирана состојба, пишува порталот.

Во несреќата настрадале неколку други автомобили. Увидот е во тек.

Автомобилот што го управувал е во сопственост на Агенцијата за вработување.

Неофицијално, во возилото со него имало и сопатничка.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top