Ананија Ананиевски: Денес е гордост да си Либерал во Австралија

Деновиве актуелна тема беа државните избори во Австралија..

Еден од поактивните членови во Либералната Партија кој е воедно и докажан активист во Македонската заедница е Ананија Ананиевски од Мелбрун.

Денес имавме чест да му ја честитаме победа и ја забележавме гордоста и расположениеот на нашиот сонародник од Мелбурн Ананија Ананиевски.

Тој макотрпно работеше како доброволец во кампањата и веруваше во победа на својата Партија - Либералната Партија која е Демохристијанска партија која е десно орјентирана и за Фаланга  со гордост ни го кажа сленово:
После големата победа на Либералната Партија од денес работите ке одат во подобра насока, сум горд и среќен што победија тие што понуција подобра платформа за народот во Австралија и конечно и многу македонци гласаа за Тони Абот кој после 5 години лидерство во Либералите дојде до челната позиција - Прајминистер на Австралија.
Ова беше најголем пораз на Работничката Партија на кој гласале најмалку гласачи за таа партија во последните 100 години а то ае поради што Либералите си ја сработаа својата задача и чекаа момент да победат и тоа му појде од рака.

Според мене како што ги гледам и чуствувам работите денес нема поубаво чуство од тоа да си Либерал во Австралија но ние тука нема да запреме и ке продолжиме да лобираме во тоа што веруваме а резултатите ке ги има во скоро време за подобра наша иднина.

Враќање нема сега се отвори патот за многу мина да бидат тоа што веруваат дека ке бидат а среќата не ни го сврти грбот и затоа ке се бориме да постигнеме подобри дела дека наш приоритет ни е да се подобри животот на државјаните на Австралија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top