Андов: Груевски нема капацитет да ја разбере пораката од граѓаните

-Мислам дека основната порака од граѓаните не ја разбрал или нема капацитет да ја разбере..

Првиот собраниски спикер, Стојан Андов, во денешното гостување на телевизија Канал 5 рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е подготвен да направи се за да не си оди.

-Мислам дека основната порака од граѓаните не ја разбрал или нема капацитет да ја разбере. Она што сега го порачаа граѓаните е дека добива оној кој може ако е Македонец да добие и албански гласови и оној Албанец кој што може да добие и гласови на Македонците, изјави Андов.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top