Апасиев: Се плашат од нас затоа и не напаѓаат

„Можевме да се продадеме како некои други но ние го одбравме потешкиот пат“, изјави лидерот на Левица.

Левица делува партизански но ќе успееме, и со еден пратеник сме како со десет, изјави во Гевгелија лидерот Димитар Апасиев,кој е и носител во изборна единица 1, на отворање на 12–тата канцеларија на партијата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top