Апасиев: ЗАЕВИСТИЧКО МНОЗИНСТВО - Мнозинство кое истовремено ем го имаш, ем го немаш

Фејсбук статус на лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

„Предлагам, во учебниците по политологија, да се воведе нов термин ЗАЕВИСТИЧКО МНОЗИНСТВО. Тоа ти е политички феномен: мнозинство кое истовремено ем го имаш, ем го немаш!? За разлика од КОСМОДИСК ДЕМОКРАТИЈАТА на Џоле Иванов, заевистичкото мнозинство само изгледа шашаво, ама не делува  ;) “, напиша Апасиев на неговиот фејсбук профил.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top