АПЕЛ: Да му помогнеме на малиот Василиј

Да ја покажеме својата хуманост во овие тешки моменти за семејството на Василиј.

Василиј е предвреме родено бебе и неговиот почеток го започна со компликации, но и покрај тоа тој се бори.

Сеуште е во болница и болничките трошоци се високи.

Ве замолуваме сите кои имате можност да донирате на ТУКА.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top