Апел на Игор Цветковски за спас на црква во Мијачкиот крај

Фејсбук статус на Игор Цветковски.

Се сметам за еден од нај способните во Швајцарија за Абдихтунг,Дихтување на објекти кој се под вода.

Стојам на располагање 24/7 на било која влада без разлика на политичките бои!

Ова се однесува посебно на Министрите за култура кој треба да ја заштитат оваа црква која претпоставувам дека е со фрескописот од мојот мијачки ген правена.

Све ова ви го нудам бесплатно за својата вера кој моите претци ме учеа да ја негувам

Ајде Народе сооделете го ова може ке ми помогнете да ја спасам јас и вие споделете ве молам.

Игор ЦветковскиCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top