APMИЈАТА НА САД „ОБЕЗГЛABEHA“: Во Пентагон има 147 зaбoлeни од кopoнавиpyc

Пентагон денеска објави дека 174 вработени имаат коронавирус, односно 41 повеќе од вчера, пренесува „Ројтерс“..

Светската здравствена организација објави дека САД би можеле да станат светски епицентар на заразата.

Во Њујорк, каде засега состојбата е најлоша од сите сојузни држави во САД, потребни се респиратори, маски и друга медицинска опрема, а официјални лица во Калифорнија, каде што, исто така, состојбата е лоша, потребни се дополнителни 50.000 болнички кревети.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top