Apple го одбра производителот на безжичниот полнач на iPhone 8

Apple веќе склучил договор со Lite-On Semiconductor која ќе биде компанија задолжена за производство на компонентите за безжичниот полнач на iPhone 8..

Засега не се откриваат финансиски детали од договорот, ниту пак како ќе се одвива процесот на производство.

Исто така мистерија е и самата технологија која ќе биде применета за безжичното полнење на iPhone 8 бидејќи во игра се повеќе стандарди. 


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top