Арсенал без гол во Европа за првпат по три години

Составот на Арсенал вечерва во рамки од 5. коло во групната фаза од Европа лига е поразен од Келн во Германија со 1-0..

За екипата на Арсен Венгер ова е прв мечо по пауза од три години во кој не успеја на еден европски меч да ја затресе противничката мрежа.

Последен пат кога Арсенал не дал го во меч од европските натпреварувња е во 2014 години кога не успејаа да и дадат гол на Борусија Дортмунд.

„Тобџиите“ по вечерашниот пораз само ја продолжија лошата серија во Германија, сооглед на тоа што на последните четири гостувања во оваа држава, забележаа исто толкав број на порази, со гол разлика од 2 дадени и 13 примени гола.



Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top