Арсенал пред ангажман на големо засилување – тргна по фудбалерот на Реал Мадрид

На екипата на Арсенал оџајно и се потребни засилувања за новата сезона, но има голем проблем со лимитираниот буџет кој ако е за верување изнесува амо 45 милиони фунти..

Изминатите денови „топџиит“ се поврзуваа со ангажман на Вилфрид Заха од Кристал Палас, но се чини ништо нема да има од овој трансфер .

Па поради тоа клубо од Лондон е сврте кон Шпанија, поточно во редовите на Реал Мадрид. Трансфер цел е Лукас Васкез
кој идната сезона ќе има уште помала минутажа во однос на минатите години, бидејќи се засили конкуренцијата на крилната позиција.

Шпанецот не би имал ништо против да се пресели во Арсенал, каде сигурно ќе добие повеќе минутажа и нов предизвик во кариерата. Целиот трансфер би се реализирал за сума од 30 до 35 милиони евра.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top