Асад: За обнова на сиријската економија ќе требаат 400 милјарди долари

Обновата на економијата на Сирија ќе биде тешка според претседателот Асад..

Сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска изјавил дека за обнова на сиријската економија ќе бидат потребни 400 милјарди долари.

„Важно е прашањето за обнова на инфраструктурата. Тоа нема да чини помалку од 400 милјарди долари и ќе трае во период од10 до 15 години“, рекол Асад.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top