Авиони СУ-30МК2 патролираат покрај бреговите на Венецуела

Руски авиони патролираат околу Венецуела..

Венецуела во својот арсенал има 24 авиони „Сухој“ Су-30МК2. Овој борбен авион е вооружен со прецизни противбродски ракети со голем дострел.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top