Австралија, доаѓаме…

Најубавата Новогодишна честитка ја добивме од Австралиска амбасада..

Нашите визи се одобрени и можеме да продолжиме за Австралија. За жал ќе мораме од тука, повторно да се враќаме до Сурабаја(Јава). Малку нелогично ама транспортот за моторот од Сурабаја за Перт е поефтин од тој од Тимор Лесте до Дарвин.

Австралија, доаѓаме…


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top