Мега-одморалиште и казино вредни 4,2 билиони долари ке се градат во северен Квинсленд

Кинескиот милијардер Тони Фунг е еден чекор поблиску до изградба на прекрасното мега-одморалиште и казино во северен Квинсленд во вредност од 4,2 билиони долари.

Прочитај повеќе
Scroll To Top