Се урна авион што учествуваше во гасењето на пожарите во Австралија, загинаа три лица

„Според првичните извештаи, се чини дека нема преживеани во падот на авионот, кој силно удрил во земјата и експлодирал“, рече Фиксимонс.

Прочитај повеќе

Грчки навивачи избркани од „Australian Open“ поради расистички скандирања насочени кон Македонија

Група грчки навивачи беа избркани од тениската арена на „Australian Open“ откако со расистички навреди, веејќи го синото знаме со сонцето од Кутлеш го растурија редот и мирот на натпреварот.

Прочитај повеќе

Волкановски е подготвен за борба со Хабиб

Шампионот на УФЦ во перо категорија, Александар Волкановски, е подготвен да се бори со носителот на титулата во потешката категорија – Хабиб Нурмагомедов.

Прочитај повеќе

Се шири смртоносниот корона вирус, заразен е маж во Австралија

Здравствените власти во Квинсленд потврдија дека во Австралија најверојатно се појавил првиот случај на зараза со новиот смртоносен корона вирус и дека пациентот е ставен во карантин.

Прочитај повеќе

Претставник на Интегра се сретна со кинески претставник за автомобилската индустрија во Македонија

Поранешниот заменик градоначалник на Ливерпул имаше средба со поранепен кинески градоначалник на Нанџинг во врска со потенцијален инвеститор во Македонија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бог се јави - Богојавление во Мелбурн 2020

Централната прослава по повод Христијанскиот празник Богојавление - Водици се одржа во Македонскиот Православен Храм „Св. Георгиј и Пресвета Богородица“.

Прочитај повеќе

НАСА: Чадот од пожарите во Австралија ќе го обиколи целиот свет

НАСА предупредува дека чадот од пожарите во Австралија ќе направи барем еден „полн круг" околу целиот свет и повторно ќе се врати во областа над Австралија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top