Австралијаните од пратениците бараат бесплатни портрети на британската кралица

Австралиските пратеници биле затрупани со барања од граѓаните кои бараат бесдплатен портрет на кралицата Елизабета II..

Споре правилата , граѓаните може од пратениците да бараат национални материјали , како знаме на Австралија , снимка на химната или портрет на претседателот.

По написот во магазинот Вајс , Австралијанците дознале дека може да побараат и бесплетен портрет на британската кралица , која воедно е и монарх на Австралија.

,,Пред објавувањето на написот во магазинот , немав ниедно такво барање ,а само за 24 часа сега имам дури 40 барања за портрет на кралицата .” , вели пратеникот Тим Вотс.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top