Австралијанец на кој што му изгоре куќата победи на лотарија

Куќата сега ќе се обнови со добивките од синоќешната ждрепка на Лотаријата..

Човек на Квинсленд кој го загубил својот дом во неодамнешниот пожар во Нов Јужен Велс, се шокирал што откако еден милион долари во лотаријата.

Мажот е од Монт Патон, но ја загуби куќата во северен Нов Јужен Велс за време на пожарите минатата година.

„Ова е неверојатно“, рече тој кога беше информиран за неговата среќна победа утрово.

„Моето семејство само што го загуби домот во пожарите во северниот дел на Нов Јужен Велс, а куќата не беше осигурана“.

Анонимниот човек беше единствениот добитник на Дивизија 1, привлекувајќи ја целата награда од милион долари.

„Ова е чудо“, рече тој.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top