Австриски инвеститор сака да ги купи банките на Хипо Алпе Адриа на Балканот

Австрискиот инвеститор, Рони Печик, е заинтересиран да купи шест банки на австриската Хипо Алпе Адриа на Балканот, тврдат од виенскиот весник Курир..

Според веникот, тој од Австрија, би требало да откупи банки на Хипо Алпе Адриа на Балканот и тоа за поволна цена со шанса да профитира кога подоцна поединечно би ги продал.

Неименувани експерти од банкарскиот сектор потврдија за Курир дека Печик е меѓу малубројните заинтересирани кои имаат намера да учествуваат во купување на банки на Хипо на Балканот. Печик демантираше каква било заинтересираност.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top