Бал на црквата „Св. Злата Мегленска“ од Вереби

Tрадицијата продолжува во црковната сала.

Управата на Македонскиот Православен Храм „Св. Злата Мегленска“ од Вереби го одржа својот годишен бал по повод патронот на црквата „Св. Злата Мегленска“.
Преполната сала,добриот амбиент, вкусната храна допринесоа гостите да се чуствуваат прекрано.
На вечерта настапија играорците при Македонското културно Уметничко Друштво „Александар Македонски трети“ .
Гостите ги забавуваше музичкиот состав „Размовци“.
Вечерата ја благослови Протереј Глигор Киселинов свештеник при  црквата во Вереби.
Вечерта се собраа донации за доработка на црковната сала а главни донатори беа МКУД „Александар Македонски трети“ од Вереби.
Повеке фотографии од настанот погледнете тука...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top