„Информер“: Тајкунот Мирослав Мишковиќ со план „60 плус“ ќе ја урива СНС на вицепремиерот Александар Вучиќ на изборите

Идејата е преку лансирање во медиумите на политички, но пред се на приватни и семејни афери, Вучиќ да се претстави како „зол диктатор“

Прочитај повеќе

Над две илјади косовски функционери осомничени за земање мито

Во последните две години, повеќе од две илјади функционери во Косово, се осомничени за злоупотреба на службената положба, пишува косовскиот весник, Коха диторе.

Прочитај повеќе

Босанскиот министер за надворешни работи предизвика дипломатски скандал во Њујорк

Министерот за надворешни работи на БиХ, Златко Лагумџија, предизвика дипломатски скандал на дебатата на 68-от собир на Генералното собрание на ОН,

Прочитај повеќе
Scroll To Top