Над две илјади косовски функционери осомничени за земање мито

Во последните две години, повеќе од две илјади функционери во Косово, се осомничени за злоупотреба на службената положба, пишува косовскиот весник, Коха диторе.

Прочитај повеќе

Босанскиот министер за надворешни работи предизвика дипломатски скандал во Њујорк

Министерот за надворешни работи на БиХ, Златко Лагумџија, предизвика дипломатски скандал на дебатата на 68-от собир на Генералното собрание на ОН,

Прочитај повеќе

Cрпските власти дадоа зелено светло за геј парадата во Белград

Одржувањето на „Парада на гордоста“ во Белград доби зелено светло од страна на српскиот премиер Ивица Дачиќ и првиот вицепремиер Александар Вучиќ , објави весникот „Блиц“.

Прочитај повеќе
Scroll To Top